Wodoszczelne etui na telefon – rodzaje etui, które zabezpieczą smartfon przed wodą

Wodoszczelne etui na telefon

Wykonywanie zdjęć pod wodą jest na tyle efektowne, że rośnie grono miłośników tego typu fotografii. Szczególnie, że akcesoria pozwalające na łapanie tych niesamowitych ujęć są coraz łatwiej dostępne. Aktualnie podwodne zdjęcie wykonać można nawet za pomocą smartfona – wszystko za sprawą wodoszczelnych etui, które chronią urządzenie przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wilgoć i jednocześnie pozwalają na jego swobodne sterowanie. Jakie rodzaje tych akcesoriów najlepiej zabezpieczają telefony przed oddziaływaniem wody?

Wodoodporny pokrowiec nie tylko do nurkowania

Popularnym rodzajem odpornego na oddziaływanie wody etui jest tradycyjny case, wykonany według specjalnych wytycznych. Otaczający telefon pokrowiec cechuje się wówczas lepszym zabudowaniem, niż w przypadku zwykłego etui. Zarówno ekran, tył, jak i boki urządzenia otoczone są nieprzepuszczającym wody materiałem, przez co komponenty smartfona nie mają dostępu do wilgoci. Omawiane etui wodoszczelne na telefon posiada również specjalne uszczelki, które chronią gniazdo ładowania, słuchawek, a także wbudowane w urządzenie głośniki. Dzięki ścisłemu dopasowaniu kształtu pokrowca do wielkości telefonu użytkownik może swobodnie korzystać z niego nawet podczas intensywnego deszczu, czy nurkowania. Warto bowiem zauważyć, że dobrej jakości etui zachowują właściwości wodoodporne do nawet kilkunastu metrów pod powierzchnią wody. 

Alternatywą do wykonanych w ten sposób akcesoriów są wodoszczelne pokrowce, przypominające przezroczyste saszetki. Dzięki doszytym do nich regulowanym paskom użytkownik może zawiesić je w pasie lub na ramieniu. Dużą zaletą tego typu dodatków do smartfonów jest to, że nie trzeba szukać w sklepach saszetki dedykowanej danemu modelowi telefonu. Wodoodporna „kieszeń” jest na tyle duża, by zmieścić urządzenie każdego typu i ochronić je przed wilgocią w każdych warunkach – można ją zabrać na rower, nad wodę i… pod wodę. Wszystko za sprawą strunowego zamknięcia, które odcina dostęp zewnętrznych czynników (wody, piasku, zanieczyszczeń) do wypełnienia saszetki.

Wodoszczelne etui do nurkowania dla miłośników
fotografii

Folia ochronna jest przezroczystą, cienką nalepką przyklejaną na ekran telefonu. Nie wpływa na dotyk urządzenia, pod warunkiem, że została wykonana z wysokiej jakości materiału. Koszt za tego typu zabezpieczenie jest niewielki, to główna zaleta folii, w odróżnieniu od szkła hartowanego, które będzie droższe. Folia spełnia ważną funkcję, mianowicie chroni przed zostawianiem odcisków palców użytkownika smartfona. Dzięki czemu widoczność ekranu się nie zmienia. Jak wiadomo podczas ciągłego użytkowania, ekran wyświetlacza może być brudny, poplamiony odciskami, tudzież potem. Folia ochronna zabezpiecza przed zabrudzeniami. Przydatna, jeśli telefon nosi się w kieszeni, torebce, a chce się zapobiec zarysowaniom. Szczególnie, gdy dotyczy to drogich urządzeń. Ekran smartfona jest niepodważalnie najczulszym i najwrażliwszym obszarem. Dlatego tak ważna jest obrona przed możliwymi uszkodzeniami.

Produkty z zaufanego sklepu etuo.pl

Do wytworzenia szkła hartowanego niezbędna jest pomoc procesów termicznych i chemicznych, by podwoić jego trwałość, wytrzymałość. Muszą być one nadzorowane. Najpierw szkło jest podgrzewane, a następnie chłodzone przy pomocy specjalnych dmuchaw. W ten sposób jedna z powierzchni ma mniejszą temperaturę i się zaciska, a druga zostaje napięta. Szkło jest dzięki temu 10 razy bardziej wytrzymałe. Odporne na zadrapania przez ostre przedmioty. A jeśli zdarzy się upuścić telefon – ochroni wyświetlacz. W sytuacji mocnego uderzenia, szkło rozsypie się na małe kawałeczki, a ekran pozostanie w nienaruszonym stanie. Ponadto szkło hartowane jest łatwe w utrzymaniu w czystości. Znaczna ich większość posiada powłokę olefobową, dzięki której odciski palców nie pozostają na wyświetlaczu.

Jak już wcześniej wspomniano, to jaka ochrona wyświetlacza zostanie wybrana, zależy od indywidualnych potrzeb. Ważne, by nabyć ją od zaufanych producentów. Pozwoli to przez długi czas cieszyć się smartfonem, który pozostanie w idealnym stanie, dzięki folii ochronnej albo szkłu hartowanemu.

Data publikacji